mamazment.sk
true

O projekte Mamažment

Projekt Mamažment vznikol s jednoduchým cieľom, aby si mamy materskú užívali a boli počas nej šťastné a naplnené. Možno to znie jednoducho, ale v tejto vete sa skrýva celá podstata môjho projektu.

Využila som svoje manažérske skúsenosti a vedomosti a modifikovala a aplikovala ich na potreby materskej dovolenky.
 
Ako mama som spoznala veľa žien, mám, ktoré s nadšením rozprávali o tom, aké výnimočné boli, ako na sebe pracovali, aké sny dokázali uskutočniť, ale hovorili o tom v bývalom čase. Predtým ako sa stali mamami. Veľmi schopné ženy zrazu začali o sebe pochybovať. Nemali čas na nič z toho, čo ich robilo šťastnými, mali pocit, že toho nerobia dosť.
 
Napriek tomu na mňa rozprávali mamy, ktoré boli krásne, detičky oblečené, z ruksakov vybrali kopec maškŕt, hračky a knihy, ktoré premyslene vyberali a rozdávali kopec skvelých rád, ktoré si predsa naštudovali.
 
Takže realita bola jedna a ich predstava o sebe druhá. A stále viac z nich sa ma pýtalo, ako stíham upratovať, variť, byť nalíčená, cvičiť a byť usmiata. Verte mi, nerobila som nič lepšie ako ony. Len som si to zmanažovala
A tak som sa rozhodla vytvoriť projekt na základe princípov, podľa ktorých som ja sama fungovala od druhého týždňa na materskej a fungujem doteraz. A tie som prebrala zo svojej manažérskej praxe. A naozaj fungujú! 
 
Cieľom je využiť manažérske skúsenosti na materskej. Tieto dve prostredia sú prepojené viac, ako si myslíme. Je to občas náročné prostredie, pracujeme s nepredvídateľnými udalosťami, stanovujeme si denné ciele (uvariť, vysať, nakúpiť) i tie dlhodobé (oddudlovanie, odplienkovanie, pravidelné cvičenie). S tým všetkým (iný obsah cieľov samozrejme) som sa stretávala ako manažér. A pracujeme niekedy v náročných podmienkach, lebo také umytie okien pri deťoch je riadna výzva, to mi uznáte. 😄 A tak vznikol Mamažment.
 
Želám si, aby súčasťou Mamažmentu boli rovnako mamy i otcovia, lebo všetci sa podieľame na rodičovstve rovnako, len v rovnakom čase plníme rozdielne úlohy. Preto sa venujem aj téme komunikácie medzi partnermi. Nie som vzťahový poradca, ale využívam manažérske tipy, ako reagovať vo vypätých situáciách. Ak sa nám nedarí hodinu uspať dieťatko a skončí to hádkou medzi partnermi. Pritom sa ľúbime a chceme stáť pri sebe. Táto téma sa stala nesmierne obľúbenou v rámci Mamažmentu a to ma nesmierne teší. 

Materská sa často vykresľuje negatívne, kde sa skloňuje neporiadok, mastné vlasy a podobne. Ja s tým nesúhlasím. Lebo každá tá mama, ktorá ten neporiadok teraz má, sa nakoniec zdvihne a uloží ho. A to čo robíme a čo robíme dobre, si zaslúži oveľa viac pozornosti, ako to čo nestíhame.

 

A preto som vytvorila praktické, presné postupy ako zvládať každodenné činnosti, ako zvládať náročné úlohy, ako si nájsť čas pre seba i aký význam má čas s dieťatkom. Ako neplytvať časom na mobile. A to je len zlomok. Nehovorím, čo majú mamy robiť, ale AKO. A na to slúži náš známy TO DO LIST, ktorý je naším základným manažérskym nástrojom a našou každodennou súčasťou.

 

Takže si zober pero a papier a ideme MANAŽOVAŤ!

Spolu sa naučíme rozhodovať ako Mama manažérka.
Zober pero a papier a ideme MANAŽOVAŤ!